0 Marta Tadla

Absolwentka Szkoły Lalczarskiej. Czołowa artystka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Charakterystyczny image i żywiołowa interpretacja sprawia, że Marta zagrała kilka niezapomnianych dla śląskiej publiczności ról. Między innymi rolę Podstoliny w musicalu „Pomsta” M. Makuli. Grała w Kabarecie Śląskim i w Ferajny Makuli, współpracuje z popularnym śląskim zespołem „Antyki”. Posiada piękny głos i duże zacięcie kabaretowe. W jej repertuarze jest sporo piosenek, monologów i wierszy.

W Teatrze Rozrywki grała w musicalach: „Człowiek z La Manchy” (Gospodyni Don Kichota), „Na szkle malowane” (jedna z Dziewczyn), „SPIN – musical” (Helen Pierce) oraz w spektaklach „Bal u Wolanda” (Bosman Żorż / Żona Bosego), „Przygoda fryzjera damskiego” (Candida) i „W 80 dni dookoła świata po stu latach” (Królowa Murzynów, Marry). Interesującą postać stworzyła w „Szwagierkach” (Germana Luzon), zaś w przedstawieniu „Rumbugiługi, czyli nie zapominaj sióstr Andrew” pokazała cały wachlarz swoich możliwości wokalno-aktorskich. Podobnie zresztą jak w „KRZYKU według Jacka Kaczmarskiego”. Dziś aktorka gra w musicalach: „West Side Story”, „Dyzma – musical” oraz „Jesus Christ Superstar”.

Marta Tadla dysponuje wyjątkowo piękną barwą głosu i ogromną muzykalnością. O takich jak ona mówi się, że noszą w sobie swing. Dlatego też jest gwiazdą wszystkich koncertów rozrywkowych i sylwestrowych Teatru Rozrywki. Za rolę Annasza/Kapłana w rock-operze „Jesus Christ Superstar” aktorka została uhonorowana na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni (kwiecień 2009) – prezydent miasta Gdynia przyznał jej prywatną nagrodę.