0 Jolanta Bauszek

Śląska artystka estradowo-kabaretowa. Śpiewa od najmłodszych lat. Swoją profesjonalną karierę estradową rozpoczęła od współpracy z Wojewódzką Agencją Imprez Artystycznych – dzisiejszą Estradą Śląską oraz Orkiestrą Jerzego Miliana. Cała młodość to życie na walizkach – trasy koncertowe ze wspaniałymi muzykami, aktorami, piosenkarzami, przeglądy, festiwale, nagrania radiowe i telewizyjne. Dalsze lata to okres tułaczki po świecie, czyli kontrakty zagraniczne, które były prawdziwą szkołą życia. Po powrocie kilkuletnia współpraca z Cafe – Kabaretem Jana Pietrzaka w Bytomiu. I znowu wyjazdy, koncerty, nagrania.

Jej największą miłością jest muzyka Big-Bandowa, którą dzięki ojcu – muzykowi – ma we krwi. Obecnie współpracuje z Big-Bandem „Śląsk”, z którym koncertowała po wielu krajach Europy i nie tylko. Największą przygodą był udział i „złoto” na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów w Australii.

Marian Makula (ważna postać na jej drodze artystycznej) pomógł zaistnieć Joli w kabarecie, a także odkryć jej zdolności aktorskie w musicalach takich jak: „Pomsta”, „Elwer szoł 2000”, „Zolyty”. Jej przygoda z piosenką trwa nadal i dzisiaj z ogromną przyjemnością śpiewa dla wszystkich wiernych słuchaczy.

Jolanta Bauszek bierze udział także w „Górnośląskich Pastorałkach Mariana Makuli i Kolęd Polskich”. W koncercie tym Jola śpiewa kolędy po angielsku, czesku, a brawurowe wykonanie pastorałki „Pozostań tu” z muzyką Jerzego Miliana kościół nagrodził ją rzęsistymi brawami.

Obecnie przebywa w Kanadzie.