0 Dariusz Niebudek

Dariusz Niebudek – jeden z najpopularniejszych aktorów na Śląsku.

Reżyser, moderator, wokalista. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu „Producenci” w reż. Michała Znanieckiego czy „Hanysa 2011” przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska.

Karierę zawodową rozpoczął w 1986 roku na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. W kolejnych latach związany był z teatrami całej Polski, m.in. Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz scenami offowymi.

Od kilku lat realizuje się jako reżyser, przygotowując m.in. musical „Bricklin – samochodowa fantazja” czy operetkę „Orfeusz w piekle”.

Szerokiej publiczności znany z TVS, gdzie był gospodarzem „Listy Śląskich Szlagierów”, a także współprowadzącym programy „Okno na południe” oraz „Wakacje z TVS”. Widzom zapadł w pamięć także jako słynny barman z reklamy piwa Warka „Uznanie na Śląsku” z Jerzym Dudkiem, jak też pan Janeczek w reklamach Polbanku. Na szklanym ekranie obecny jest także w wielu serialach.

W 2010 roku w Chorzowskim Centrum Kultury obchodził jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

Wszechstronność artystyczna oraz wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwoliły mu na rozwinięcie działalności także w dziedzinie pracy estradowej. Współpracuje z Kabaretem RAK, Kabaretem Młodych Panów oraz Kabaretem Mariana Makuli. Jako wokalista bierze udział w koncertach, z którymi zwiedził Europę oraz Stany Zjednoczone.