Krzysztof Wierzchowski

Lipiec 22, 2014 / by / Category :

wierzchowski

Śpiewak, aktor, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w roku 1995 na wydz. wokalno-aktorskim. Tenor mający w repertuarze utwory muzyki klasycznej (pieśni, arie) oraz niektóre utwory z kręgu muzyki rozrywkowej. Od roku 1996 wykonuje utwory chorału gregoriańskiego w ramach działania Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis. W latach 1992 i 1993 współpracował z Operą Śląską w Bytomiu („Zemsta Nietoperza” J.Straussa). Od roku 1994 do 2001 współdziałał z Teatrem Rozrywki w Chorzowie („Evita”, „Skrzypek na dachu”, „Człowiek z La Manchy”, „Tango oberiu 1928″, „Pocałunek kobiety pająka”). Brał udział w tworzeniu, jak i w koncertach Kabaretu Śląskiego w latach 1999-2002 w programie „Górnośląskie ilustracje”. Współpracował również z kabaretem NOWYM (1998-2001) oraz kabaretem ANTYKI (2001-2002).

Brał udział w nagraniach dla TVP w roku 2001 („Śląska laba”) oraz w 2002r. („Jubileusz 40-lecia pracy art. G. Spyry i zespołu ANTYKI”). Współpracuje z harcerskim zespołem artystycznym SŁONECZNI, którego dorobkiem są wspólnie nagrane dwie płyty CD („Ja radę dam” i „Grudniowe marzenia”). W czerwcu 1998r. wraz z artystami Teatru Rozrywki z Chorzowa dokonał nagrania live spektaklu „Człowiek z La Manchy” w Studiu PR im. A. Osieckiej w Warszawie, w wyniku którego ukazała się płyta CD. Współpracuje również z Marianem Makulą, który powierzył mu rolę Cześnika w śląskim musicalu Pomsta. Można też zobaczyć go w widowisku estradowym Moja Nasza Klasa.

Liczne koncerty z grupami artystów kabaretowych „Duet tenorów” czy „Antyki” zaowocowały m.in. otrzymaniem nagrody prezydenta miasta Chorzów w dziedzinie kultury w 2009 roku wraz z kabaretem „Antyki”. Koncertował również poza granicami naszego kraju (Czechy, Słowacja, Niemcy, Włochy i Austria). Zawód, który wykonuje, jest dla niego pasją i jest przekonany, że stoi przed nim jeszcze wiele artystycznych wyzwań.

1 Comment