Dariusz Niebudek

Czerwiec 25, 2014 / by / Category :

niebudek

Słynny barman z reklamy piwa Warka „Uznanie na Śląsku”, a także pan Janeczek w „serialu” reklam Polbanku. Znany obecnie przede wszystkim jako gospodarz „Listy Śląskich Szlagierów”, a wcześniej jako współprowadzący program śniadaniowy „Okno na południe” oraz „Wakacje z TVS” w TVS Silesia. Dariusz Niebudek prowadził także teleturniej pt. „Fajniste Fafloki” emitowany w TVP3 Katowice.

Karierę artystyczną rozpoczął w wieku dziewiętnastu lat jako wokalista estradowy, odnosząc na tym polu szereg sukcesów. Przez wiele lat związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie obecnie gra w prapremierowym musicalu „Producenci” oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Od kilku lat jako „wolny strzelec” współpracuje z wieloma scenami Śląska i Zagłębia. Zagrał dotychczas 60 premier. Laureat nagrody ZASP dla Młodych Aktorów im. Leny Starke oraz Nagrody Wojewody Katowickiego dla Młodych Twórców. Od wielu lat współpracuje z Agencją Artystyczną Makula, biorąc udział w kabaretach oraz koncertach kolęd i pastorałek, a ostatnio brawurowo wciela się w postać Papkina w musicalu „Pomsta”.

Ma na swoim koncie także role w filmach i serialach takich jak m.in. „Naznaczony”, „Pierwsza miłość”, „Kryminalni”, „Egzamin z życia”, „Fala zbrodni”, „Pitbull”, „Klan” czy „Wydział zabójstw”. Obecny jest na szklanym ekranie również w reklamach (Fortis Bank – „Marian zadzwonił”, Warka – „Uznanie na Śląsku”, a także w „serialu” reklam Polbanku EFG) i programach telewizyjnych jak m.in. „Śląska Laba”, „Niedziela w Bytkowie” czy „Prima Aprilis z Telewizją Katowice”. Współpracuje także z wieloma rozgłośniami radiowymi.

Dariusz Niebudek to aktor wszechstronny, a wieloletnie doświadczenie sceniczne, aktorskie, kabaretowe oraz umiejętności wokalne pozwoliły mu na rozwinięcie działalności również w dziedzinie pracy estradowej. Jako konferansjer z wielkim powodzeniem prowadzi eventy firmowe, imprezy promocyjne, plenerowe, pikniki, bale, imprezy z okazji „Dni Miasta”, a w katowickim Spodku oratoria „Tu es Petrus” i „Psałterz wrześniowy” oraz imprezy dla dzieci, które sam wyreżyserował.

Dodatkowym atutem Dariusza Niebudka jest umiejętność perfekcyjnego posługiwania się gwarą śląską, góralską oraz dialektem wschodnim.

There are no comments