wiiliijoo koncert plakat

Tytuł: Pastorałki

Scenariusz: Marian Makula

Czas koncertu: 1 godzina i 15 minut

Pastorałki autorstwa Mariana Makuli oraz tradycyjne kolędy polskie w wykonaniu artystów scen śląskich. Koncert polecamy na Wigilijne spotkania firmowe, parafialne kolędowanie oraz miejskie imprezy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Występują m. in.:

Marta Tadla, Dariusz Niebudek, Jolanta Bauszek, Beata Mańkowska, Kornelia Wach, Anna Znaj-Kandziora, Jolanta Literska, Karina Stępniewska, Andrzej Rakoczy, Bohdan Wyszyński oraz chór Lutnia z Chorzowa pod dyrekcją Łukasza Szmigiela.

Wystawiona recenzja:

Anielski chór z Bykowiny, gwiezdne reflektory i iskry pochodni ogrzewające publiczność, to obrazek z Koncertu Bożonarodzeniowego Mariana Makuli.

Gdzieś z tyłu kościoła starsza pani nieśmiało zaczęła przytupywać w rytm „Wiliijiii”. Stojący kilka kroków przed nią ksiądz, złożył ręce do oklasków.

- To nie jedyna pastorałka, kiedy będziemy potrzebowali Waszej pomocy! – powiedział w stronę publiki jeden z wykonawców, Dariusz Niebudek. I od tego momentu artyści stali się dyrygentem chóru, jakim był kościół.
A w przyciemnionej, ogrzanej wspólną obecnością świątyni, każdy poczuł magię Bożego Narodzenia.

Nie jest tajemnicą, że śpiew to nie tylko piękna modlitwa, ale także miliony uczuć unoszące się wraz z dźwiękiem. I te uczucia, emocje, można było chwycić w dłonie. Gdy zabrzmiała pastorałka – „Tak smutno bez Ciebie, Mamo” śpiewana przez Jolantę Bauszek, nastała cisza i wzruszenie, by potem wspólnie odśpiewać tradycyjną polską kolędę. Po chwili znowu, zaskakujący, energiczny i radosny „Maluśki Jezusek” porwał wszystkich. Nawet księdza, który stojąc przed mikrofonem, poprosił na bisy o „Jezuska bez nupla”.

Nowe oblicze pokazała również „Pastyrka” – chór, silny głos Marty Tadli, w okrzykach Gloria, i kołysząca się publiczność. I nie było nikogo, kto pozostałby obojętny.

Wreszcie wszyscy mogliśmy głośno zaśpiewać, jak bardzo cieszymy się
z
BożegoNarodzenia,a jednocześnie stać się częścią wspaniałego przedsięwzięcia artystycznego.Bisy, brawa na stojąco, kolejki po płyty – to wystarczy, by przekonać się, jak ważne i potrzebne są takie koncerty.”

- Fakty rudzkie

Prezentacje:

Pastorałki1, Pastorałki2