Informacje

Makula Band w programie Niedzielny Fajer TVP3 Katowice

Makula Band wystąpił w programie Niedzielny Fajer TVP 3 Katowice.

NIEDZIELNY FAJER

Marcin Sznapka zaprasza na spotkanie z Marianem Makulą i jego bandem. Znany śląski tekściarz opowie o swojej nowej propozycji estradowej oraz , co jest rzadkością , zaśpiewa dla naszych widzów.

Opublikowany przez TVP3 Katowice Sobota, 7 grudnia 2019

 

 

Wspaniałe recenzje spektaklu Koncert Warkoczem Pleciony

Cieszymy się, że Koncert Warkoczem Pleciony trafił do Waszych serc. Dziękujemy za miłe i bardzo ciepłe słowa!

Zapraszamy na kolejne spektakle!

Za nami koncerty O dwóch kierzy odeszli

Za nami dwa wyjątkowe koncerty.

O Dwóch Kierzy odeszli…

Koncerty poświęcone Andrzejowi „Tolusiowi” Skupińskiemu oraz Wernerowi Eugeniuszowi Stollowi.

Koncerty dedykowane są dwóm Artystom pochodzących z Chorzowa, którzy odeszli od nas w ubiegłym roku – byli nie tylko utalentowanymi Artystami Estradowymi, ale też naszymi Kamratami…

Werner Eugeniusz Stoll należał do najpopularniejszych i najbardziej lubianych Artystów Estradowych z naszego regionu – był Aktorem, Kabareciarzem i Estradowcem. Występował w Zespole Antyki, współpracował z Kabaretem Książę Lipin i Przyjaciele oraz z Marianem Makulą (jeszcze w 2017 roku aktywnie udzielał się w Kabarecie Żuchwa). Grał w legendarnym serialu Sobota w Bytkowie – wcielił się w rolę Zefela Żymły.

Andrzej „Toluś” Skupiński również był bardzo popularnym i lubianym Artystą – Aktorem filmowym, Kabareciarzem, Polonistą i Artystą Estradowym. Przez lata pracował jako nauczyciel, był też dziennikarzem. Ma na koncie liczne przekłady tekstów amerykańskich piosenek (klasyka muzyki rozrywkowej) na język polski oraz śląski. Współpracował też z Marianem Makulą (grał m.in. w Pomście).

Obaj Artyści wyróżniali się ogromnym poczuciem humoru, jak też przywiązaniem do naszego Regionu, śląskich tradycji i godki, byli laureatami wielu nagród i wyróżnień…

Koncerty odbędą się 1. września w podczas festynu w Dzielnicy Pnioki oraz 23. września w Klubie ChSM „Pokolenie”. O oprawę koncertów zatroszczy się Marian Makula i Makula Band.

Koncert Warkoczem Pleciony – premiera

Za nami premiera najnowszej sztuki Mariana Makuli, noszącej tytuł Koncert Warkoczem Pleciony. Spektakl powstał w nawiązaniu do 100-lecia wybuchu I. Powstania Śląskiego i nawiązuje do historii Śląskiej Rodziny na przestrzeni 100 lat.

Premiera odbyła się 8. września 2019 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Do obejrzenia spektaklu zaprosił sam Wojciech Korfanty (w tej roli Dariusz Niebudek). Autorem sztuki jest Marian Makula, reżyserią zajęła się Izabela Malik.

Koncert warkoczem pleciony

W ŚCK Grota w Lipinach Teatr Górnośląski rozpoczął próby do spektaklu Koncert warkoczem pleciony. Premiera już niebawem!

Jeśli jakiś wspaniały filantrop chciałby przysłużyć się śląskiej kulturze, a przy okazji zareklamować swoją firmę, prosimy o telefon na numer 602 679 683.

Przypomnijmy, że Koncert warkoczem pleciony oparty na historii Śląska od zakończenia I wojny światowej. Koncert będzie oparty na autentycznych historiach zasłyszanych przez autora i ilustrowany jego piosenkami: Katarzyny Gaertner, Tolusia Skupińskiego i Jana Skrzeka (Kyksa) i innych.

 

Nowy projekt Mariana Makuli

Marian Makula pracuje obecnie nad scenariuszem koncertu pt „Koncert warkoczem pleciony” oparty na historii Sląska od zakończenia I wojny światowej. Koncert będzie oparty na autentycznych historiach zasłyszanych przez autora i ilustrowany jego piosenkami: Katarzyny Gaertner, Tolusia Skupińskiego i Jana Skrzeka (Kyksa) i innych.

Jego Zespół Makula Band pracuje obecnie nad utworami. 

Prawykonanie jest planowane we wrześniu tego roku.

Pożegnanie…

1% podatku

 

Benefis Mariana Makuli

Benefis 45-lecia działalności Artystycznej Mariana Makuli. Impreza odbędzie się już 25. stycznia 2019 roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Startujemy o 18:00.
Swój udział zapowiedział kabaret RAK z Krzysztofem Hanke i Krzysztofem Respondkiem. Makula Band w pełnym składzie instrumentalnym i kapela Mirosława Jędrowskiego.

Wystąpią oczywiście tuzy śląskich teatrów i estrad: Mirosław Jędrowski, Kabaret Rak, Dariusz Niebudek, Naira Ayvazyan Tomasz Białek, Krzysztof Wierzchowski, Andrzej Potępa, Inga Papkala, Romuald Ardanowski, Bohdan Wyszyński, Jolanta Literska, Izabella Fojcik, Anna Kandziora, Sylwia Szyda oraz Katarzyna i Marian Makula. Koncert poprowadzą Mirosław Riedel i Ewa Leśniak.

Całość będzie utrzymana w klimatach szkolnych, a dokładniej szkoły lat 60′. Czeka Was kilka godzin szampańskiej zabawy.

Pożegnanie…

Pożegnanie

Podpisanie umowy o współpracy MDK Piekary i Stowarzyszenia SWAT

Byliśmy na Mazurskim Lecie Kabaretowym

Możemy się pochwalić, że Projekty Makula Band oraz Makula Stendap miały przyjemność zakwalifikować się do udziału w XXIV Mazurskim Lecie Kabaretowym w Ełku.

Jak było – możecie zobaczyć na zdjęciach klikając tutaj.